تخمه آفتابگردان فله در بازارهای اروپا به طور رایگان داده می شود

تخمه آفتابگردان فله دانه های کوچک و سیاه رنگی است که مانند یک دارو بر روی انسان عمل می کند. تا آخرین را نخورید، هرگز استراحت نخواهید کرد. بیشتر مردم می دانند که دانه ها معده را مسدود کرده و دندان ها را خراب می کنند. با این حال، این همه حقایق در مورد تخمه آفتابگردان نیست.

در واقع، تعداد زیادی از خواص مفید تخمه آفتابگردان وجود دارد. کمی تاریخ … برای اولین بار، آفتابگردان 13 هزار سال پیش ذکر شد. سرخپوستان آمریکایی از دانه های گیاه وحشی گلبرگ زرد برای چاق کردن غذای ناچیز خود استفاده می کردند.

در دوران آزتک، دانه‌های آفتابگردان مایاها به آرد، روغن، کرم‌های صورت، پمادهای دارویی برای نیش حشرات، مارها و غیره تبدیل شدند. در اروپا، گل خورشید در اوایل قرن شانزدهم به عنوان یک گیاه زینتی ظاهر شد.

هزاران سال بعد، از آفتابگردان برای تولید روغن و تولید دانه استفاده شد. امروزه استفاده از تخمه آفتابگردان در مقیاس عظیمی رخ می دهد. روغن آفتابگردان تقریباً در هر خانه ای روزانه استفاده می شود.

آنتی اکسیدان ها دانه های آفتابگردان حاوی مقدار زیادی ویتامین E هستند. این جزء است که مسئول سلامت پوست، مخاط دهان و محافظت از سلول های بدن است.

دانه ها حاوی مقدار کافی اسید با خاصیت آنتی اکسیدانی هستند. اسید آمینه آرژنین به وفور در غلات یافت می شود. این جزء است که قادر به حمایت از سیستم قلبی عروقی است، درصد ترومبوز ورید را کاهش می دهد. فیتواسترول هایی که در دانه ها وجود دارند، کلسترول را جذب می کنند و در نتیجه میزان آن را در بدن کاهش می دهند.

استفاده از تخمه آفتابگردان باعث افزایش کلسیم، آهن، روی، منیزیم در بدن می شود. برای خانم ها، دانه ها کمک بزرگی در دوران یائسگی (کاهش دفعات گرگرفتگی) هستند. شایان ذکر است که تخمه آفتابگردان چگونه برای گروه های مختلف جمعیت مفید است.

برای مردان مفید است که گهگاه دانه ها را برای حمایت از عملکرد تولیدمثلی و سلامت جنسی بخورند. محصول آفتابگردان قدرت را افزایش می دهد، بر شکل، کمیت و حیات اسپرم تأثیر مثبت می گذارد. برای بهبود پوست صورت، کاهش ریزش مو، خانم ها از تخمه آفتابگردان استفاده می کنند.